Забруднення повітря



Атмосфера Землі складається з азоту, кисню, вуглекислого газу та інертних газів. Проте, внаслідок деяких природних процесів та діяльності людини до атмосфери попадають отруєні гази ( метан, сірчастий газ, оксид азоту тощо).

Найбільшими забруднювачами атмосфери  є металургійні та хімічні підприємства, автомобілі, теплові електростанції

Викид шкідливих речовин на підприємстві в Донбасі.

Забруднення повітря позначається і на кліматі планети. На цей рахунок існують три точки зору.


1. Глобальне потепління клімату, яке спостерігається в поточному столітті, обумовлене зростанням концентрації СО2 в атмосфері, а до середини майбутнього століття станеться катастрофічне потепління клімату, що супроводжується сильним зростанням висоти рівня Світового океану.


2. Забруднення повітря знижує рівень сонячної радіації, підвищує кількість ядер конденсації в хмарах, в результаті поверхня Землі охолоджується, що в свою чергу може викликати нове обледеніння в північних і південних широтах (прихильників цієї точки зору небагато).


3. Згідно з прихильниками третьої точки зору, обидва ці процеси зрівноважаться і клімат Землі істотно не зміниться.


Перші дві теорії не були підтверджені вченими. Існує думака, що це лише засоби політичної пропаганди для введення населлення в стан паніки.





Через забруднення повітря отруйними газами стан здоров'я людини погіршується: виникає подразненя очей та слизових оболонок носа, рота, запоморачується голова, погано розвивається микрофлора кишечнику, послаблюється іммунітет.

Одним із прикладів забруднення повітря є смог. Це - аерозоль, що складається з диму, туману і пилу. Він виникає переважно в великих містах та промислових центрах.  Смог  особливо небезпечний для дітей, літніх людей та людей з вадами серця і легенів, хворих бронхітом, астмою, емфіземою, і може стати причиною задишки, утруднення і зупинки дихання, безсоння, головних болів, кашлю.


Смог у Нью - Йорці ( 1998).
Основними и найбільш дійовими методами боротьби з забрудненнями атмосфери є економічні. В багатьох розвинених крашах діє продумана система заохочувальних i заборонних заходів, які допомагають уникнути забруднень. Фірми, що впроваджують безвідхідні технології, новітнісистеми очисних фільтрів тощо, отримують значш податкові пільги, що дае її переваги над конкурентами. У той же час ті фірми, що забруднюють атмосферу, змушені платити дуже великі податки и штрафи.


Корисні посилання:
Більш докладніша інформація про забруднення повітря